€206.00*
In stock / available.
EAN:4260142030051
Warranty? Branding?
| Volume: | 46 l |
|---|---|
| HxWxD (outside): | 510 x 430 x 480 mm |
| HxWxD (inside): | 425 x 360 x 390 mm |
| Temperature range: | 2 °C / 10 °C |
| Controller: | Manual with turning knob |
| Shelves: | 1 pc |
| Interior lighting: | 1 LED-Light inside |
| Reversible Door: | Yes |
| Door Type: | Double glass |
| Energy consumption: | 0,90 kWh / 24h |
| Energylabel: | D |
| Climate class: | N |
| Noise Volume: | 39 db |
| Electrical connection: | 220-240 V / 50 Hz / 85 W |
| Material inside: | Plastic ABS |
| Weight: | 18.3 kg |
- Glass wing door (double glazed)
- Temperature control
- Static cooling
- Door hinge can be changed
- Lock
- 1 Height-adjustable shelve
- LED interior lighting
Beverage refrigerator in small format - cool like the big ones Only a little space and still cool drinks? This small glass door refrigerator is on the spot! At the same time, it always remains flexible and nimbly changes its location - one touch is enough. The lightweight is often used as a beverage refrigerator in gastronomy. The beverage refrigerator can be provided with advertising or branded with a company lettering or logo. Attention is guaranteed! Talk to us about the options. Please note that the glass door refrigerator is only conditionally suitable for installation. To ensure the smooth functioning of the device, at least 10 cm of space must be left all around. Special prices for larger quantities (10 units or more) can be requested here. The glass door refrigerator in cube shape is also available in black. The mini glass door refrigerator is a commercial refrigerator, which may only be used commercially.
Downloads KW50
- 3D Augmented Reality File (only for iPhone) (Binary file, 7.25 MB)
- Cut File Sides (Document, 0.76 MB)
- Specifications sheet (Document, 0.4 MB)
- Instruction manual (Document, 3 MB)
























