Vintage Industries - Test Product - Glass Door Refrigerator - Mandala Design - GD65
Product number: 262217
EAN:4260476181320
EAN:4260476181320
The standard delivery time is 4-8 working days.
The standard delivery time for orders with branding is 3-4 weeks.
Warranty? Branding?
Technical specifications
| Volume: | 62 l |
|---|---|
| HxWxD (outside): | 640 x 430 x 480 mm |
| HxWxD (inside): | 540 x 360 x 390 mm |
| Temperature range: | 2 °C / 10 °C |
| Interior lighting: | 1 LED-Light inside |
| Reversible Door: | No |
| Energy consumption: | 0,24 kWh / 24h |
| Energylabel: | F |
| Climate class: | N |
| Electrical connection: | 220-240 V / 50 Hz / 65 W |
| Weight: | 25 kg |
The elegant counter refrigerator is ideal as a minibar and impresses with its unique look. The interaction between its frameless glass front and tinted print makes the isolated design look even better. The designer piece is completed by green LED lighting, which makes the contents of the device appear in new splendor. The light from the power LED is enhanced by a white interior and skilfully highlights the design and content.
Downloads GD65
Sorry, there are no downloads available.









