€319.00*
In stock / available.
EAN:4260476180132
Warranty? Branding?
| Volume: | 130 l |
|---|---|
| HxWxD (outside): | 845 x 540 x 550 mm |
| HxWxD (inside): | 720 x 445 x 445 mm |
| Temperature range: | 2 °C / 10 °C |
| Controller: | Manual with turning knob |
| Shelves: | 3 pcs |
| Interior lighting: | 1 LED-Light inside |
| Reversible Door: | Yes |
| Door Type: | Double glass |
| Energy consumption: | 0,90 kWh / 24h |
| Energylabel: | C |
| Climate class: | N |
| Electrical connection: | 220-240 V / 50 Hz / 110 W |
| Material inside: | Plastic ABS |
| Weight: | 30 kg |
- Glasflügeltür (zweifach verglast)
- Temperaturkontrolle
- statische Kühlung
- Schloss
- 3 höhenverstellbare Gitterregale
- LED Innenbeleuchtung






Bottle refrigerator with lighting - a classic of gastronomy
The glass door refrigerator for bottles and drinks is kept in neutral white, so it fits well into any environment visually and illuminating. With its practical qualities, it can be called a real classic, it is popular and has many uses. Thanks to the glass door and the interior with lighting, the beverage offer is always well visible and invitingly presented. The LED interior lighting puts the drinks in the spotlight. Great style! To prevent access by unauthorized persons, the gastro refrigerator is lockable.Special prices for larger quantities (from 10 units) can be requested here. The bottle refrigerator with glass door is a commercial refrigerator, which may only be used commercially.
Downloads GD155
- Cut File Sides (Document, 0.76 MB)
- Specifications sheet (Document, 0.84 MB)
- Instruction manual (Document, 3.76 MB)






















