€662.00*
In stock / available.
EAN:4260142030808
Warranty? Branding?
| Volume: | 65 l |
|---|---|
| HxWxD (outside): | 825 x 480 x 500 mm |
| HxWxD (inside): | 430 x 420 x 380 mm |
| Temperature range: | 0 °C / 18 °C |
| Controller: | Digital with display and temp control |
| Shelves: | 0 pcs (Spare Part) |
| Interior lighting: | 1 LED-Light inside |
| Reversible Door: | No |
| Door Type: | Foamed door |
| Energy consumption: | 0,58 kWh / 24h |
| Energylabel: | C |
| Climate class: | N |
| Noise Volume: | 39 db |
| Electrical connection: | 220-240 V / 50 Hz / 90 W |
| Material inside: | Plastic ABS |
| Weight: | 29 kg |
- Digital temperature display
- Digital temperature control
- Static cooling
- Luminous display
- Lock
Bag in Box Cooler – tapping instead of stepping
No more impatient guests trudging from one foot to the other waiting! The Bag in Box Dispenser simultaneously holds three beverages ready for tapping. Juice, water, milk and wine, as well as other ready-to-drink products, are chilled and ready for guests and visitors. Simply open the tap and the refreshment runs directly and hygienically from the Bag in Box cooler into the glass. Self-service and beverage storage save time and ways, and a lock provides security. Spacers and optionally orderable grids ensure flexible use of a wide variety of beverage packages and drinking cartons in the Bag in Box Dispenser with stainless steel elements. The Bag in Box cooler can be branded and designed according to your own ideas. The doors can also be backlit for advertising purposes. Ask us about the possibilities! Special prices for larger quantities (from 10 units) can be requested here. The Bag in Box Dispenser Refrigerator is a commercial refrigerator that may only be used commercially.
Downloads BIB30
- Cut File Canopy (Document, 0.77 MB)
- Cut File Sides (Document, 0.76 MB)
- Specifications sheet (Document, 0.29 MB)
- Instruction manual (Document, 2.56 MB)



























